Veni Sancte iskoláinkban

Méltóképpen, ünnepi hangulatban indult az új tanév iskoláinkban. Az ezt kísérő ünnepélyekről, programokról közlünk válogatást.

Iskoláink közül a legrégebb óta folyamatosan működő a debreceni Svetits.

Tovább...

Idén szeptember 1-jén a Svetits kis - és nagy diákjai, kollégistái vidám szívvel, lelkes hangulatban kezdték meg az intézmény 120. tanévét.

A Svetits általános iskolásainak Veni Sancte-ja

Debreceni gimnazistáink vidám nyárbúcsúztató napja

Bártfay Katalin M. Zsuzsanna nővér levele a jubileum alkalmából

(a két eseményről rövidebb közös fotóösszeállítást találnak honlapunk képgalériájában)  

A budapesti Patrona Hungariae Katolikus Iskloaközpont Veni Sancte miséjére szintén szeptember 1-én került sor a Szent István Bazilikában. Itt minden hazai és határon túli intézményünk is képviseltette magát. Másnap 15 órától éjszakába nyúló sportmaratonnal ünnepelték a gimnazisták az induló új tanévet.

A Patrona Veni Sancte-járól a Magyar Kurír honlapján

A sportmaraton képei a Patrona DÖK Facebook-oldalán

 

A makói SZIGNUM idei tanévét a közösség jegyében nyitotta meg:

A makohirado.hu beszámolója az évnyitóról

Képgaléria a SZIGNUM évkezdéséről a promenad.hu-n

 

Bánáti leánykollégiumunk a régiek mellett 18 új diákkal, teljes létszámmal kezdte meg a tanévet: a középiskolás és egyetemista lányok Beodráról, Káptalanfalváról, Moholról, Óbecséről Péterrévéről Törökbecséről, Torontálvásárhelyről, Székelykevéről és Tóbáról érkeztek, hogy magyar nyelven folytathassák tanulmányaikat Nagybecskereken.

Cikkünk folyamatosan frissül!