Szt. Ágoston nyomában Antik Ostiában jártak a jubiláns nővérek

A Boldogasszony Iskolanővérek szabályzatának gyökerei Szent Ágoston regulájához nyúlnak vissza. A nővérek megosztják azokat a zarándok gondolatokat, melyeket Ostia kikötőváros eredeti kövei között elmélkedhettek át, azon a helyen, ahol Szent Ágoston többször tartózkodott, és ahol édesanyja, Szent Mónika elhunyt.

Tovább...

A szabály előszava az iskolanővérek Szent Ágostonhoz való kapcsolódását így fogalmazza meg: "Karizmánk lelki örökségünkből fakad, amellyel különleges módon ajándékozott meg bennünket Szent Ágoston, aki a Szentháromságban látta minden közösség alapját, eredetét és célját, és olyan közösséget teremtett, amelynek Istenben kellett egy szívvé, egy lélekké válnia..." (Küldetéstek van - A Boldogasszony Iskolanővérek szabálya)

Fogadják szeretettel a melékelt útikalauzt és gondolatokat, a  nővérek zarándoklat során készített fotóival!

A füzet letölthető PDF-dokumentum formátumban.

A fényképeket külön is megtekinthetik képgalériánkban>>

Nagyobb képekért kattintson: