Szerzetesek Debrecen szolgálatában - kiállítás

A Boldogasszony Iskolanővérek debreceni közössége tisztelettel és szeretettel várja a Szerzetesek Debrecen szolgálatában, 1715-2015 című kiállítására az érdeklődőket.

Tovább...

Lobmayer M. Judit, a Boldogasszony Iskolanővérek Magyar Tartományának elöljárója nyitotta meg május 20-án a kiállítást, mely az iskolanővérek (SSND), a piaristák, a ferencesek és a domonkosok debreceni működésének 1715 és 2015 közötti történetét, a város – nem csupán katolikus – lakosságáért végzett nevelő-oktató, szociális, pasztorációs, közművelődési tevékenységét mutatja be. A megnyitó beszéd a csatolmányban olvasható.

Megtekinthető: 2015. május 20. és június 10. között, munkanapokon 8.00-16.30-ig, az iskolanővérek Svetits Kollégiumának aulájában: Debrecen, Szent Anna utca 20-26.

Fotók a megnyitóról: Képtár

A Magyar Kurír cikke: Szerzetesek Debrecen szolgálatában

CsatolmányMéret
PDF ikon lobmayer_m.judit_megnyito_beszede.pdf267.96 KB