Hazataláló tábort szerveztünk a Vajdaságban

A 2017 augusztusában szervezett vajdasági mozgó nevelési konferenciánk sikerétől megerősítve idén július 7. és 12. között arra hívtuk magyarországi iskolánk diákjait, vajdasági középiskolásokat és tanáraikat, összesen 120 résztvevőt, hogy együtt ismerkedjenek közös történelmünk helyszíneivel, magyar gyökereinkkel. Ez volt az I. Hazataláló Tábor.

Tovább...

A programokban bővelkedő tábor Törökkanizsán indult. Nagybecskereken lelki nap keretében ismerkedhettek meg a Boldogasszony Iskolanővérek helyi missziójával, történetével. A lelki nap során a személyes küldetés témájában mélyedhettek el a fiatalok. A Belgrádban tett látogatás során a nándorfehérvári csatát idézték fel, Zimonyban a Hunyadi-tornyot látogatták meg. A negyedik napon hajóra szálltak a résztvevők, ahogy tavaly pedagógusaink, ők is megtakintették a számos természeti szépséget és történelmi emlékhelyet: Galambóc várát, a Babakáj-sziklát, a Széchenyi-emléktáblát. Emlékezetes volt a kirándulás és kolostor-látogatás a Tarcal-hegységben. A szerb-magyar közös történelem sötét pillanataival, a kölcsönös megbocsátás fontosságával is szembesülhettek Csúrogon, mikor a megtorlások magyar áldozatainak emlékművénél rótták le kegyeletüket. Végül az aracsi pusztatemplom szimbolikus újjáépítésével zárult az egyhetes együttlét.

A tábor a magyar Nemzetpolitikai Államtitkárság és a Renovabis támogatásával valósult meg.

Beszámolók, interjú:

Kossuth Rádió, Határok nélkül 2018. július 14. 18:30 - Interjú Koncz M. Julianna nővérrel, a tábor főszervezőjével

VajdaságMa Délvidéki Hírportál - Befejeződött a Hazataláló mozgó magyarságtábor

Magyar Szó online - Történelmünk, legendáink nyomában

A képek forrása: a Hazataláló Tábor Facebook-oldala