Az elhurcoltatás éjszakája rendünkben is mély nyomot hagyott

Szegeden 1873-ban telepedtek le az iskolanővérek. Trianon után ide került a Magyar Tartomány anyaháza. Nővéreink az évek során egyre szélesebb körű szolgálatot láttak el, intézményeink száma is gyarapodott a városban.

Tovább…

Működött leányiskola, tanítóképző, elemi iskola, kollégium, népiskola, később gimnázium és óvoda is fennhatóságunk alatt, de volt varróiskolánk, a püspöki tanítók internátusát is iskolanővérek látták el, sőt később óvóképzőt is indítottak dolgozók számára.

Az 1848-as intézményi bezárások, államosítások, majd az 1950. júniusában megkezdett elhurcoltatások véget vetettek mindezen szolgálatoknak. Nővéreinket a Szegeden élő szerzetesek nagy részével együtt deportálták. Először Ludányba, majd Zircre kerültek.

Az elhurcoltatás kezdetére 65. évfordulóján szentmisével emlékeztek meg a szegedi Fogadalmi templomban június 9-én. Erről tudósít a Magyar Kurír cikke:

Az elhurcoltatás éjszakájára emlékeztek a szegedi dómban

 

Fotó: Magyar Kurír