A budapesti nővérekhez érkezett a szentkúti kegyszobor mása

A mátraverebély-szentkúti kegyhelyen rendezték meg április 25-én a megszentelt élet évének egyik kiemelt eseményét, a magyarországi szerzetesrendek találkozóját. Ezen sok idős testvérünk nem tudott testben is jelen lenni, rájuk is gondoltak a ferences testvérek, mikor elkészíttették a szentkúti Szűzanya-szobor mását, hogy végigjárja a magyarországi szerzetesközösségeket.

Tovább...

A számos rendházat és templomot megjárt szobor a héten érkezett rendünkhöz: a budapesti rendház nővérkápolnájában most azok a testvéreink is megélhetik a közösséget a szentkúti zarándokokkal, akik idős koruk vagy betegségük miatt nem lehettek jelen az áprilisi eseményen.

Az áhítatba nemcsak legidősebbjeink, de legfiatalabbjaink is bekapcsolódtak: a patronás kollégisták csütörtök este Mosolygó Péter vezetésével egyórás Akathisztosz-éneklést tartottak az iskola kápolnájában, ahova ez időre a szobor is "átlátogatott".