„Eltökélten másokért” – Rendtörténeti verseny Debrecenben

Jubileumi tanévünk, amelyben a Boldogasszony Iskolanővérek (SSND) Magyar Tartománya megalapításának 160. évfordulóját ünnepeljük, október 13-án újabb állomásához érkezett.

Tovább...

A napról készült képek a galériában megtekinthetők >>

Debrecenben, a Svetits Katolikus Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium adott otthont annak a rendtörténeti versenynek, amelyre 182 diák érkezett magyarországi iskoláinkból. Az izgalmas és jó hangulatú megmérettetésen patronás, szignumos, karolinás és természetesen svetitses tanulók vettek részt. A verseny elsődleges célja az volt, hogy kicsik és nagyok még mélyebben megismerjék azokat az elveket, értékeket, amelyeket rendalapítónk Boldog Terézia anya fontosnak tartott a nevelésben, az életben.

Patronás diákok -- reggeli vonatozásA megmérettetés kiváló lehetőséget teremtett arra is, hogy a közös együttlét alatt az ország különböző városaiban tanuló diákok találkozzanak, megismerkedhessenek olyan tanulókkal, nővérekkel és világi tanárokkal, akikkel a hétköznapokban nincs kapcsolatuk. A verseny során kreativitást fejlesztő, közösséget erősítő, érdekes feladatokat oldottak meg a vállalkozó szelleműek. Első nagy kihívásnak nevezhetjük az utazást is, hiszen a nem debreceni diákok korán reggel indultak útnak. A patronások például két vonatkocsit is megtöltöttek. A háromórás út alatt viszont garantáltan volt még idejük a jegyzeteiket böngészni.

A nővérek köszöntik a résztvevőketA nap elején tizenhárom nővér fogadta, illetve Németh M. Luca nővér köszöntötte a részvevőket a Svetits kápolnájában. A nővérek a közösség erejéről beszéltek, néhány mondatban mindegyikük összefoglalta, hogy számukra mit jelent a közösség. Luca nővér Terézia anya egyik szép mondatával ösztönözte a versenyzőket, amely így hangzott: „Remélek a felülről jövő hatalmas segítségben, amely által minden lehetséges, még a hegyek is elmozdíthatók.” Ivanics M. Andrea nővér pedig, aki sok munkát fektetett a versenyfeladatok összeállításában, s aki a nap házigazdájának szerepét is vállalta, gyakorlati tanácsokkal látta el a megmérettetésre vállalkozókat.

A versenyen négyfős csapatok indultak, életkor szerint három kategóriában: 5-6., 7-9., és 10-12. évfolyamosok. A diákok elmondták, hogy sok ismerettel bővült a tudásuk. A versenyen pedig nemcsak adatokat kellett tudniuk, hanem a logikai képességüket is be kellett vetniük.

A kétórás versenyt követően, illetve az eredményhirdetés után a résztvevők ellátogattak a Debreceni Református Kollégium Múzeumába. Ez a program lehetőséget biztosított arra is, hogy diákok és tanárok egy kis városnéző sétát is tegyenek Debrecen hangulatos belvárosában.

A helyezettek:

5-6. évfolyam

I. helyezett: Észbontó Aranynégyes

Babos Magdolna, Aranyos Nikoletta, Csányi Szabolcs, Gyomai-Döme István János

Felkészítő tanár: Szűcs Péter

II. helyezett:  Megállíthatatlan csapat

Ádám Veronika, Jancsik Zsófia, Szőke Dorka, Gémes Gergő Regő

Felkészítő tanár: Szűcs Péter

III. helyezett:  Aranyásók

Cseh Julianna, Komáromi Csenge, Polyák Anna Orsolya, Vilmos Édua

Felkészítő tanár: Szűcs Péter

7-8-9. évfolyam

I. helyezett: Virágszálak

Czire Hanga Debóra, Eckert Klára, Fényes Gréta Aranka, Szí Ágnes

Felkészítő tanár: Győri M. Réka

II. helyezett: 4Shalom

Bui Lan Leila, Ruzsicska Júlia, Szabó Renáta, Varga Liliána

Felkészítő tanár: Hagyóné Vitus Györgyi

III. helyezett: Hajósmester lányai

Vas Nóra, Bíró Cicelle, Tallér Jolán, Varga Petra

Felkészítő tanár: Gazdag M. Gemma

10-11-12. évfolyam

I. helyezett: Krisztus katonái (Lelkecskék)

Babarczi Orsolya, Gábor Emese, Lovász Orsolya, Samu Boglárka

Felkészítő tanár: Tamási Ágota

II. helyezett: Smart guys

Koncz Máté, Székesi Marcell, Battancs Donát, Búza Péter

Felkészítő tanár: Mezeyné Szatmári Tímea

III. helyezett: Éjjeli őrség

Sápi Máté, Povedák Botond, Lázár Domonkos, Tót Benjamin

Felkészítő tanár: Mezeyné Szatmári Tímea

KÜLÖNDÍJASOK: (Csak filmes kategóriában osztott a zsűri különdíjat)

Virágszálak

Czire Hanga Debóra, Eckert Klára, Fényes Gréta Aranka, Szí Ágnes

Felkészítő tanár: Győri M. Réka

Gütyüli Geng

Födl Ferdinánd, Halmágyi Gábor, Baranyi Márkó, Fehér Kristóf

Felkészítő tanár: Kulcsár Judit

Smart guys

Koncz Máté, Székesi Marcell, Battancs Donát, Búza Péter

Felkészítő tanár: Mezeyné Szatmári Tímea